יום ראשון, 25 בינואר 2015

להיאבק בביבי ב-20 שקל בשבוע

זה סיפור פשוט איך השקעתי 20 שקל בתעמולה פוליטית נגד ביבי נתניהו; איך השתמשתי בכלי חינמי שיש כמעט לכל מבוגר בישראל כדי להגיע למצביעי ליכוד שלא הייתי מגיע אליהם אחרת; ואיך אתם, בקלות גדולה, יכולים לעשות את זה גם. 

ב-17 במרץ ייערכו הבחירות לכנסת ה-20, ומעמדו של מועמד הליכוד, בנימין נתניהו, רעוע. אולי קשה לראות את זה, כי כרגע הוא ראש ממשלה וזה נותן לו יתרון בעיני הציבור, אבל המפלגה שלו נרתעת ממנו, ציבור המתנחלים, שהוא הציבור היחידי שנהנה משלטון ביבי, מצביע למפלגת הימין הקיצוני "הבית היהודי", מה שמכונה "מצביעי המרכז" יכולים לבחור בין לפיד לכחלון, ו"המחנה הציוני" פונה ליותר ויותר אנשים. זה מתבטא בסקרים, וזה מתבטא גם בהתנהלות המפוחדת של ביבי.

עכשיו הזמן להתגייס בכל הכוח ולהוציא את ביבי לפנסיה; לשכנע כמה שיותר אנשים להצביע למפלגות שפויות שאינן הליכוד; אבל איך? חבריי בפייסבוק הם, מן הסתם, שמאלנים; לשכנע מצביעי עבודה להצביע מרצ או מצביעי מרצ להצביע עבודה לא יעשה כלום. לעמוד ברחוב ולחלק פליירים, אין לי זמן; יש לי עבודה ומשפחה, כמו לרבים מכם. אף אחד לא ישלם לי כדי לקחת יום חופש ולעשות תעמולה פוליטית. איכשהו, כדי להתגייס למאבק, עליי לצאת מתיבת ההד הפרטית שלי ולהגיע לאנשים שאני לא מכיר, שהצביעו ליכוד ועכשיו אפשר לשכנע אותם שעשו טעות.

אז פייסבוק נתנו לי את האפשרות הזו, ודי בקלות. 

בסוף של כל פוסט בדף הבלוג שלי פייסבוק נותנים לי את האפשרות לדחוף את הפוסט לעוד אנשים, בתשלום כמובן. אני יכול לבקש מפייסבוק להראות את הפוסט לעוד אנשים שחיבבו את הדף[1] אבל במקום ביקשתי להראות את הפוסט לאנשים שלא מכירים את הבלוג. בחרתי פוסט חריף שמבקר את ביבי ובחרתי להראות אותו לאנשים שחיבבו דפים קשורים, כמו הליכוד או הדף הרשמי של ביבי. פייסבוק מאפשרים לקבוע תקציב; להחליט מראש כמה כסף אתה רוצה להוציא. בחרתי להוציא 5$, או פחות מ-20 שקל. 

מה היו התוצאות? אם פוסט רגיל שאני משתף פעם אחת רואים כ-200 אנשים, את הפוסט הזה ראו יותר מ-2,000. יותר מ-1,700 איש ראו את הפוסט בתשלום, ו-100 מהם באו איתו באינטראקציה: לחצו על התמונה, הגיבו, חיבבו. ונזכור, כל אחד שמגיב או מחבב, מעלה את התמונה בפיד שלו, וכך עוד חברים נחשפים למסר. מתוך חלק מהתגובות אפשר להגיד בלי ספק - מצביעי ליכוד נחשפו לפוסט הזה. יצאתי מחוץ לתיבת ההד הפרטית שלי; השתתפתי בתעמולת הבחירות. 

זה משהו שזמין בקלות גם לכם; פייסבוק לא מפלה בין עמוד צנוע עם 5 חברים ועמודים מגה-פופולריים כמו משטרת ישראל. כותבים פוסט קצר, נותים מסר פשוט מדוע צריך להצביע למפלגה כמו יש עתיד, כולנו-כחלון, המחנה הציוני, מרצ או כל מפלגה אחרת, ועושים Boost. ההודעה שלכם תגיע בקלות לאנשים שאתם רוצים להגיע אליהם ולנסות להשפיע עליהם. זה משהו שאתם יכולים לעשות ב-20 שקל; האם לא שווה את זה, כדי להשתתף במאבק, ולהוציא את ביבי לפנסיה?1 - עצוב לספר, אבל למעשה הפוסט שלי יגיע אורגנית רק לכ-10% מהאנשים שחיבבו את הדף; כדי שהוא יגיע לעוד אנשים, מי שקורא אותו צריף להגיב, לחבב או לשתף. בגלל זה כל כך חשוב שתעשו אחת מהפעולות הללו כאשר אתם קוראים פוסטים טובים. []

Grab This Widget

0 comments:

הוסף רשומת תגובה